четвер, 5 лютого 2015 р.

Тепер всі знатимуть, де знаходилась фабрика горілок та лікерів Бачевського

У найдавнішій дільниці міста – Підзамче Інститут міста в рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» розпочав встановлення 12 таблиць з інформацією про найцікавіші об’єкти. Серед будівель, які отримали ознакування, – одна з найдавніших сакральних споруд Львова – церква Святої Параскеви П’ятниці, монастир Св. Онуфрія, де поховано першодрукаря Івана Федорова, яскравий зразок функціоналістичної архітектури міжвоєнних років ХХ століття Палац культури ім. Гната Хоткевича, приклади промислових об’єктів – будівлі фабрики горілок та лікерів Бачевського, колишній млин фірми «Д. Аксельбрад і син» -- про це мені розповіли у прес-службі Львівського магістрату.
Знимка прес-служби магістрату

За основу текстів для інформаційних таблиць взято інформацію із путівника «Підзамче: історія іншого Львова», виданого в рамках проекту у 2013 році. Інформаційним наповненням путівника займався дослідник Андрій Бондаренко у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.
«Вже на другому році проекту можна сміливо сказати, що львів’яни почали активно відкривати для себе цю дільницю міста. Коли ми тільки починали процес встановлення табличок, мешканці, керівники організацій та настоятелі храмів розповідали нам цікаві факти про кожен об’єкт, про усе Підзамче, переконували, що варто встановити таблички, як мінімум, на кількох сусідніх будівлях поряд із кожним об’єктом», – розповіла Ярина Мельник, координатор проекту «Ревіталізація Підзамче».
Проект спів фінансується Міністерством Закордонних справ Польщі. Нагадаю, так само польські урядові структури спів фінансують ряд інших проектів у Львові, зокрема відновлення особливо цінних надгробків на Личаківському цвинтарі, роботи з реставрації вірменського Собору а також роботи з облаштування дитячих майданчиків на Підзамче.