четвер, 26 лютого 2015 р.

У Львівській філармонії звучатиме Штраус та Джорж Енеску у виконанні українки із Швейцарії

27 лютого у Львівській обласній філармонії звучатимуть музичні шедеври «Від класики до сучасності» -- так називається програма, яка звучатиме в концертному залі. Це Симфонія Ре мажор op. 24 Яна Вацлава Воржишека, Sonnenlieder Вікторії Польової, енергійна й напрочуд колористична Румунська рапсодія Джордже Енеску, «Чотири останні пісні» для сопрано з оркестром Штрауса, де сольну партію виконуватиме українська оперна співачка, яка мешкає у Швейцарії Христина Далецька. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під батутою швейцарського маестро Сімона Камартіна – про це розповіли у прес-службі Львівського магістрату.
Знимка: www.mapia.ua

«Розпочне концертну програму Симфонія Ре мажор op. 24 чеського композитора, піаніста і органіста Яна Вацлава Воржишека. Твір порівнюють із першими симфоніями Бетховена. На жаль більше симфоній Воржишек не встиг написати, адже відійшов у вічність у 34 роки.
Твори Вікторії Польової мають у своїй забарвленості елементи естетики авангарду та полістилістики, згодом стиль композитора можна розглядати крізь призму симфо-мінімалізму та втіленням у музиці богослужебних текстів.
У «Румунській рапсодії» Джордж Енеску передає румунський фольклор.
Завершуватиме концертну програму «Чотири останні пісні» для сопрано з оркестром Штрауса. Цей твір, мабуть, є найбільш відомим з усіх композицій композитора у цьому жанрі, і найбільш  виконуваним. Штраус наповнює цей твір  філософськими роздумами про пройдений шлях  і втому від життя. 
Нагадаємо, слухачі зможуть почути на концерті гостю із Швейцарії Христину Далецьку. Виконавиця  є однією з найзахоплюючих і найрізнобічніших співачок (мецо-сопрано) свого покоління», - зазначають у Львівській філармонії. Вечір у філармонії розпочнеться 27 лютого о 19 годині.