пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

Велотуристи проїдуть шляхами бравого солдата Швейка

Із 23 квітня до 3 травня під туристичним гаслом "Львівщина: дивовижні відкриття" відбуватиметься перший етап Х Міжнародного Швейківського фестивалю "Великі Швейківські маневри". Захід організують з нагоди 100-річчя походу героя роману Ярослава Гашека в Галичину на Першу Світову війну – про це мені розповіли у прес-службі Львівської ОДА.
Знимка chytane-perechytane.blogspot.com

Швейківський фестиваль організовується у формі велопробігу Клубом велотуристів друзів природи "Рух" спільно з польськими та словацькими партнерами. Мета – створити та популяризувати нові туристичні продукти регіону, повідомили в департаменті міжнародного спіробітництва та туризму Львівської обласної державної адміністрації.
"Великі Швейківські маневри" проляжуть в Україні та за кордоном Міжнародним велосипедним шляхом R63 з Праги до Львова місцями, описаними в романі Ярослава Гашека "Пригоди бравого вояка Швейка". Йдеться про такі населені пункти: Пустомити, Оброшино, Великий Любінь, Рудки, Самбір, Скелівка (кол. Фельштин), Хирів, Сянок, Гуменне, Будапешт, Відень, Ческе Будейовіце.
Другий етап Швейківського фестивалю заплановано на 8-20 червня. Фестиваль проходитиме у формі велосипедного пробігу по території України (Львівська область), Польщі, Словаччини, Угорщини, Австрії, Чехії.
Як відомо значна частина дії роману геніального чеського письменника Ярослава Гашека відбувається на Львівщині. У Львові на честь літературного героя встановлено два пам’ятні знаки, які користуються чималої популярністю у туристів, один з них – Швейк на ровері стоїть біля входу у Львівську ратушу