субота, 25 квітня 2015 р.

У Львові відкрили виставку до 110-ліття будинку Страхового товариства «Дністер»

Сьогодні на площі перед Успенською церквою відбулось відкриття виставки до 110-ліття будинку Страхового товариства «Дністер», що на вул.Руській,20 – розповіли мені у прес-службі Львівського магістрату.
Захід організовується в рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».
Знимка прес-служби Львівського магістрату

«Наша зустріч стане нагодою для того, щоб подумати про історію цього міста. Ми самі займаємось осмисленням історії вже 6 років і намагаємось таким чином наблизити вас і нас, всіх мешканців міста, до усвідомлення важливості цього міста і його історичного значення. Ми намагаємось розглядати міську громаду, мешканців цього міста, владу міста як наших союзників і партнерів, щоб спільно берегти ці дива. Один із цих скарбів ми маємо перед собою – це будівля на вул Руській, 20. Ми бачимо різноманіття, фантазію та майстерність, вкладену у цей будинок. Ми з такою самою дбайливістю маємо підійти, щоб це диво зберегти. Щоб зберегти ці будівлі – залежить саме від вас, бо ви тут живете, працюєте. Те, як ви думаєте про ці будинки, що ви думаєте, від цього залежить майбутнє цих будинків і майбутнє міста. Вчора ми мали дуже жваву дискусію про те, як будувати щось нове у місті. Але щоб будувати нове, треба розуміти старе, ґрунтуючись на цьому розумінні, можна вільно будувати щось нове. Далі ми будемо про це говорити», - розповіла Іріс Гляйхманн. 
«Дім у вишиванці» має багату історію та непересічну архітектуру, з якою Вас ознайомить тематична виставка, ремесло художнього ковальства та кераміки, а також екскурсія від мистецтвознавця. На найменших відвідувачів чекають художні майстер-класи», - зазначають організатори. 
«Ми започатковуємо дуже гарну ідею святкування дня народження будинку. Цьому будинку ювілей – 110 років. Маємо тут чудову перлину сецесійної архітектури у місті Львові», - зазначила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР. 
У рамках урочистостей відбулась демонстрація ковальського ремесла, представлення кераміки, створення графічних та акварельних малюнків учнями Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Художні майстер-класи для дітей. Окрім того мистецтвознавець І. Жук провів екскурсію на тему «Невідомі інтер’єри будинку «Дністер»»
Страхове товариство «Дністер» -- перша українська страхова компанія, яка була заснована у 1892 році. 1929 року «Дністер» мав 1200 агентів і близько 96 тисяч членів, майна на 1 млн. 972 тисяч злотих, резервний фонд 520 тисяч злотих. У 1905 році один з найвидатніших українських архітекторів Іван Левинський на вулицій Руській, 20 збудував будинок для страхового товариства «Дністер». У 1909 році тут виступав видатнй український режисер Лесь Курбас про що свідчить меморіальна таблиця, яка встановлена на фасаді будівлі. Вона є одним з основних туристичних об’єктів міста, яскравим зразком львівської сецесії. Зараз у цьому будинку розташована міська комунальна поліклініка N1