понеділок, 15 грудня 2014 р.

Олексій Бурнаєв відновив вежовий годинник на костелі у Мостиськах

Відомий львівський майстер вежових годинників Олексій Бурнаєв відновив годинник встановлений на костелі Матері Божої Неустанної Помочі у місті Мостиська. Про це він розповів особисто мені. За словами пана Олексія робота над цим замовленням розпочалась ще 1 травня цього року: «Це була моя давня мрія відремонтувати годинник у Мостиськах, однак ніяк не складалось. Врешті сюди на парафію прийшов новий ксьондз, який загорівся ідеєю відновити годинник». 


Однією з основних проблем, які виникли в ході роботи – падіння курсу гривні, тож хоча місцева римо-католицька громада тривалий час збирала кошти, однак у підсумку їх не вистачило, аби оплатити всі необхідні матеріали. Щоправда тепер на вежі костелу стоїть не оригінальний годинник, а його точна копія, він має автоматичний механізм та отримує сигнал точного часу за допомогою GPS-антени. Також він пристосований до наших реалій, а саме регулярних вимкнень електроенергії – достатньо щоб протягом дня лише 8 годин була електроенергія – годинник не зупинятиметься. Олексій Бурнаєв каже, що це дуже важливо, адже баштовий годинник, який бодай раз зупинився втрачає довіру мешканців міста.
Фото Олексія Бурнаєва

Також враховано що в приміщенні костелу знаходиться лікарня – саме тому він не відбиває години в ночі, та не відбиває чверті – щоб не дратувати хворих.

Щодо оригінального годинника, то у роки радянської влади його демонтували з костелу в Мостиськах та встановили у Самборі. І хоча людина, яка це зробила ще жива, переговори про те, щоб повернути годинник назад не дали результату. Протягом 40 років на вежі костелу у Мостиськах замість годинника стояв муляж, однак протягом цього часу його циферблат вицвів.

Фото Олексія Бурнаєва

Олексій Бурнаєв розповів що в його портфоліо це 58 баштовий годинник, втім зараз він не рахує «дрібних» робіт, як наприклад ремонт годинника у кабінеті Бориса Возницького. Тож годинниковий майстер каже, що ніяк не може довести число відремонтованих дзиґарів до 60.
Фото Олексія Бурнаєва


Фото Олексія Бурнаєва

Фото Олексія Бурнаєва

Фото Олексія Бурнаєва