четвер, 27 листопада 2014 р.

До 135-річчя кінного трамваю львів’янам пропонують мандрівку у минуле

«Шляхами львівських трамваїв» - тематичну екскурсію із такою назвою організовують 30 листопада ЛКП «Львівелектротранс» і ГО «Львів'яни за електротранспорт».
Історичні трамваї у депо на вулиці Городоцькій. Фото прес-служби ЛМР

У програму екскурсії входитиме поїздка на історичному трамвайному вагоні «CKD-Tatra T4SU» № 869 за маршрутом лінії кінного трамваю від Головного залізничного вокзалу вулицями Чернівецькою та Городоцькою до площі Ярослава Осьмомисла, далі трамвай їхатиме вулицями Підвальною, Винниченка та Личаківською на кінцеву «вулиця Пасічна». У зворотному напрямку трамвай проїде маршрутом найстаршого діючого трамвайного маршруту Львова «Личаків - Головний залізничний вокзал», який було відкрито 120 років тому - 30 листопада 1894 року – про це розповіли у прес-службі ЛМР.
Під час поїздки гіди-екскурсоводи із числа членів ГО «Львів'яни за електротранспорт» розкажуть про історію кінного трамваю, будівництво трамвайної лінії «Личаків - Залізничний вокзал» та про зародження у Львові тролейбусного руху (нагадуємо, що у свій перший рейс із пасажирами львівський тролейбус відправився 27 листопада 1952 року). Після поїздки учасники екскурсії відвідають трамвайне депо, де оглянуть трамваї-раритети «Sanok SN-1» №093 (1909 рік випуску - найстарший діючий трамвай Львова), «Gotha T59E» №002 (1960 року випуску - єдиний трамвай цієї моделі в Україні, відновлення якого було почато активістами ГО «Львів'яни за електротранспорт»), «CKD-Tatra KT4SU» №1001 (найперший трамвай-прототип цієї моделі), а також вишку контактної мережі №020, побудовану на базі візка та рами найпершого львівського електричного трамваю «Siemmens@Galske».
Також учасники екскурсії зможуть проїхати із трамвайного депо №1 до Залізничного вокзалу на трамваї «Gotha T59E» №002.
Збір учасників екскурсії - із 10.30 год. до 11.00 год. на кінцевій зупинці трамваїв №1, 6, 9, 10 «Головний вокзал». Трамвай для посадки екскурсантів прибуде об 11.00 год.


ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЇ БУДЕ ПРОВОДИТИСЯ ЗБІР КОШТІВ НА ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ТРАМВАЙНИХ ВАГОНІВ ТА ОБЛАШТУВАННЯ МУЗЕЮ ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТУ.